Let's go to the gym

Det kändes bra att återvända till gymmet idag efter några dagars paus. Benen fick stryk och så cyklade jag ännu 13km på det samt stretchade. Fick sällskap av Emppu också och så åt vi tillsammans sen efteråt så vi fick lite quality time tillsammans.
Annars har det varit en lite jobbig dag, men som tur har jag Niko. Alltså vad skulle jag göra utan honom, han har tagit så bra hand om mig här hemma idag. Kan inte förstå det endast är några dagar kvar tills jag praktiken börjar och vi ska bo ifrån varandra tre månader... Inte två. Fick nämligen för några dagar sen veta att jag också ska sommarjobba i Vasa i juni. Men, vi klarar det.
Nu ska jag krypa in i världens bästa famn igen så länge det ännu är möjligt, hoppas ni har haft en fin start på veckan ♥